
Årsmøde i Termoplastsektionen: Vær med til at forme fremtidens netværk
Fra januar 2027 opløses Termoplastsektionen som led i Plastindustriens nye struktur for det faglige medlemsarbejde. Sektionen ønsker dog at bevare det stærke faglige fællesskab, som vi har opbygget gennem årene, hvilket vi benytter vores sidste årsmøde til at debattere. Inden Netværksdagen samler vi derfor Termoplastsektionen til en workshop, hvor du kan være med til at sætte retningen for foreningens kommende aktiviteter.
Under det foreløbige navn Netværk for Plastproduktion præsenterer vi de første planer og et udkast til aktiviteter for 2027, men først og fremmest vil vi gerne høre fra jer: Hvad skal vi tage med videre fra Termoplastsektionen? Hvilke aktiviteter og faglige fællesskaber skaber størst værdi? Og hvilke nye muligheder skal vi gribe i den nye struktur?
Dine input bliver en del af fundamentet for det videre arbejde med netværket – og giver samtidig et godt afsæt for resten af Netværksdagen.
Mød op, del dine perspektiver og vær med til at forme det faglige netværk, du selv gerne vil være en del af!
23. september 2026
09:00 - 10:30
Hindsgavl Slot,
Hindsgavl Alle 7,
5500 Middelfart
Gratis
Dagens program
Tilmelding
Årsmøde i Termoplastsektionen afholdes på Hindsgavl Slot umiddelbart inden Plastindustriens Netværksdag.
Arrangementet er kun for medlemmer af termoplastsektionen og er gratis at deltage i. Tilmelding er nødvendig og sker via formularen herunder.
Ønsker du også at deltage i Netværksdagen, skal du tilmelde dig denne separat. Du kan læse mere om Netværksdagen og tilmelde dig her.
Årsmøde i Termoplastsektionen d. 23. september 2026
Det sker i Plastindustrien
Arrangementer & Events